Mesaj gönder

SABIC, sağlık sektöründeki yerelleşimi desteklemek, ortak hizmetler modeli kurma konusunda tavsiyeler vermek ve yenilikçi tıbbi ürünlerin geliştirilmesine yardımcı olmak için

November 10, 2023

hakkında en son şirket haberleri SABIC, sağlık sektöründeki yerelleşimi desteklemek, ortak hizmetler modeli kurma konusunda tavsiyeler vermek ve yenilikçi tıbbi ürünlerin geliştirilmesine yardımcı olmak için

SABIC, çeşitlendirilmiş kimyasallar konusunda dünya lideri, signed three separate cooperation agreements with the Ministry of Health (MOH) and King Faisal Specialist Hospital & Research Center (KFSH&RC) on the sidelines of the Global Health Exhibition 2023 held in Riyadh from October 29 to 31 under the theme, ¢ Sağlığa Yatırım.

SABIC Yerel İçerik ve İşletme Geliştirme Birimi Başkan Yardımcısı Naif Al-Ayed ve İbdaa Merkezi Genel Müdürü Najlaa Imran Kateb, ilk anlaşmayı imzaladı. It aims to support localization in the healthcare sector and the transfer of technology by fostering a culture of creativity and innovation and turning challenges into opportunities for local manufacturers.

Anlaşma aynı zamanda sağlık hizmetleri projelerini kolaylaştırmayı ve hızlandırmayı ve bilimsel ve teknik alanlarda danışmanlık sağlamayı amaçlamaktadır.Ayrıca, şirketin Yenilik Evinde yaşlılar için mini bir tıbbi bakım merkezi kurmak., yerel içerik inisiyatifi NUSANEDTM kapsamında.

Naif Al-Ayed ve KFSH&RC Genel Müdürü Dr. Abdullah Aseeri, yenilikçi tıbbi ürün ve uygulamaların geliştirilmesine yardımcı olmayı amaçlayan ayrı bir anlaşma imzaladı.Tıbbi endüstrilerde teknolojilerin aktarılması ve yerelleştirilmesi, ve NUSANEDTM girişiminin bir parçası olarak bilimsel ve teknik danışmanlık sağlamak.

Anlaşma kapsamında SABIC, prototiplerin ve tıbbi ürünlerin geliştirilmesine katkıda bulunacak ve patent ve fikri mülkiyet düzenlemelerine uygun olarak ticarileştirilmelerine yardımcı olacaktır.Ayrıca KFSH&RC çalışanlarının inovasyon ve proje fikirlerini endüstriyel fırsatlara dönüştürmeye yardımcı olacak.

NUSANED TM, SABIC tarafından küçük ve orta ölçekli işletmelere yatırımı desteklemek ve yerel içeriği geliştirmek için 2018 yılında başlatılan yenilikçi bir ulusal girişimdir.Üretim ve hizmetlerdeki yatırımcı tabanını güçlendirerek değer yaratmayı amaçlıyor., yüksek kaliteli bir ulusal işgücü geliştirmek ve ekonomiyi geliştirmek için uygun iş fırsatları sağlamak.

Bu arada, SABIC Planlama ve Kontrol Müdürü Eyad Omar Sharif ve Sağlık Bakanlığı Ortak Hizmetler Genel Denetçisi Dr. Saleh Ahmed Al-Megrin, bir işbirliği anlaşması imzaladı.,SABIC'in Sağlık Bakanlığı'nda ortak hizmetler modeli oluşturma konusunda destek ve danışmanlık sağlayacağı

SABIC'in Paylaşılan Hizmetler Yönetim Başkan Yardımcısı Abdulaziz Al-Oudan, anlaşmaların SABIC tarafından idari ve operasyonel süreçler konusunda benimsenen en iyi uygulamalara dayandığını söyledi.Bu tür anlaşmalar, uzmanlık ve farklı metodolojilerin ulusal şirketlere aktarılmasına katkıda bulunur.- Dedi.

Naif Al-Ayed, “SABIC, NUSANEDTM girişiminin aracılığıyla Suudi Vizyon 2030 hedeflerine ulaşmaya katkıda bulunmayı amaçlıyor” dedi.Anlaşmalar, yerel içeriği teşvik etmek ve ulusal endüstrileri desteklemek konusundaki taahhüdümüzü yansıtıyorÖzellikle sağlık sektöründe, SABIC çözümleri için önemli bir alan.

 

PS: Yukarıdaki haber sabic resmi web sitesinden alınmıştır.

Bizimle temasa geçin
İlgili kişi : Mr. Justin
Tel : 86-13925273675
Kalan karakter(20/3000)