Wyślij wiadomość

SABIC wspiera lokalizację w sektorze opieki zdrowotnej, doradza w zakresie tworzenia modelu usług wspólnych oraz pomaga w rozwoju innowacyjnych produktów medycznych

November 10, 2023

najnowsze wiadomości o firmie SABIC wspiera lokalizację w sektorze opieki zdrowotnej, doradza w zakresie tworzenia modelu usług wspólnych oraz pomaga w rozwoju innowacyjnych produktów medycznych

SABIC, światowy lider w zakresie zróżnicowanych chemikaliów, signed three separate cooperation agreements with the Ministry of Health (MOH) and King Faisal Specialist Hospital & Research Center (KFSH&RC) on the sidelines of the Global Health Exhibition 2023 held in Riyadh from October 29 to 31 under the theme, ¢Inwestuj w zdrowie. ¢

Naif Al-Ayed, wiceprezes SABIC, Local Content & Business Development Unit, oraz Najlaa Imran Kateb, dyrektor generalny Ibdaa Center, MOH, podpisali pierwsze porozumienie. It aims to support localization in the healthcare sector and the transfer of technology by fostering a culture of creativity and innovation and turning challenges into opportunities for local manufacturers.

Umowa ma również na celu ułatwienie i przyspieszenie realizacji projektów w zakresie opieki zdrowotnej oraz zapewnienie konsultacji w dziedzinach naukowych i technicznych,Oprócz założenia mini centrum opieki medycznej dla osób starszych w firmie Home of InnovationTM, w ramach inicjatywy lokalnej treści, NUSANEDTM.

Naif Al-Ayed i dr Abdullah Aseeri, dyrektor generalny KFSH&RC, podpisali odrębne porozumienie, którego celem jest pomoc w opracowaniu innowacyjnych produktów i zastosowań medycznych,transfer i lokalizacja technologii w przemyśle medycznym, a także zapewnić konsultacje naukowe i techniczne w ramach inicjatywy NUSANEDTM.

Zgodnie z umową SABIC przyczyni się do opracowania prototypów i produktów medycznych oraz pomoże w ich komercjalizacji zgodnie z przepisami dotyczącymi patentów i własności intelektualnej.Pomoże również przekształcić pomysły innowacyjne i projekty pracowników KFSH&RC w możliwości przemysłowe.

NUSANEDTM jest innowacyjną inicjatywą krajową uruchomioną przez SABIC w 2018 r. w celu wspierania inwestycji w małe i średnie przedsiębiorstwa i rozwoju lokalnych treści.Ma na celu budowanie wartości poprzez wzmocnienie bazy inwestorów w sektorze produkcji i usług, rozwijanie wysokiej jakości krajowej siły roboczej i zapewnienie odpowiednich możliwości zatrudnienia w celu rozwoju gospodarki.

Tymczasem Eyad Omar Sharif, kierownik SABIC, Planning & Control, Shared Services, i dr Saleh Ahmed Al-Megrin, generalny nadzorca, Shared Services, Ministerstwo Zdrowia, podpisali umowę o współpracy.,w ramach którego SABIC zapewni wsparcie i konsultacje w zakresie ustanowienia modelu usług wspólnych w Ministerstwie Zdrowia

Abdulaziz Al-Oudan, wiceprezes wykonawczy SABIC ds. usług współdzielonych, powiedział, że umowy opierają się na najlepszych praktykach przyjętych przez SABIC w zakresie procesów administracyjnych i operacyjnych.Umowy te przyczyniają się do przekazywania wiedzy fachowej i różnych metodologii przedsiębiorstwom krajowym w celu ich ogólnego rozwojuPowiedział.

Naif Al-Ayed powiedział, że SABIC stara się przyczynić się do osiągnięcia celów Saudyjskiej Wizji 2030 poprzez inicjatywę NUSANEDTM.Umowy odzwierciedlają nasze zaangażowanie w promowanie lokalnych treści i wspieranie krajowych przemysłów, zwłaszcza w sektorze opieki zdrowotnej, ważnym obszarem dla rozwiązań SABIC.

 

PS: Powyższe informacje pochodzą z oficjalnej strony Sabic.

Skontaktuj się z nami
Osoba kontaktowa : Mr. Justin
Tel : 86-13925273675
Pozostało znaków(20/3000)